Poštovné zdarma na objednávky nad 7552,07 Kč. Možnost zaslání přes DHL Express.

FAQ - dřevěné mapy a dekorace

Před nákupem

Jak vybrat správnou velikost mapy?

Velikost mapy byste měli zvolit podle velikosti stěny, na kterou chcete mapu nainstalovat. Vždy je dobré nechat na každé straně trochu prázdného místa.

  Rozměry mapy   Rozměry stěny (doporučeno)
  šířka výška (liší se podle zvoleného stylu) šířka výška
L120 120 cm 47 palců 60-70 cm 24-28 palců 130+ cm 51+ palců 10 cm / 4 palce více než výška mapy
L150 150 cm 59 palců 75-100 cm 29-40 palců 160+ cm 63+ palců 10 cm / 4 palce více než výška mapy
XL 200 cm 78 palců 100-125 cm 39-49 palců 215+ cm 84+ palců 15 cm / 6 palců více než výška mapy
MEGA 300 cm 118 palců 150-175 cm 59-69 palců 320+ cm 126+ palců 20 cm / 8 palců více než výška mapy

Kam odesíláte?

Naše produkty zasíláme z různých míst v Evropské unii a USA po celém světě. Náklady na dopravu se vypočítají v nákupním košíku. Pokud je vaše místo doručení mimo Evropu a Severní Ameriku, můžete nás kontaktovat a získat cenovou nabídku na expresní přepravu UPS nebo DHL pro vaši konkrétní kombinaci produktů.

Jaký je rozdíl mezi edicemi ADVENTURER, EXPLORER a TRAVELER?

Rozdíl mezi třemi edicemi je podrobně popsán na stránce produktu Mapa světa. Vlastní fyzické části dřevěné mapy jsou u všech tří edic stejné. Tyto tři edice se liší v příslušenství, které s mapou obdržíte. Edice Traveler je základní, edice Adventurer je nadstavbou edice Traveler, edice Explorer je pak nejobsáhlejší sadou.

  TRAVELER ADVENTURER EXPLORER
1-vrstvý panel Antarktida NE ANO NE
3D kompas NE, jednovrstvý kompas ANO ANO
Panel se světovými památkami a atrakcemi NE NE ANO
Standardní ostrovy 56 56 56
Letadla 2 2 4
Lodě 4 4 8
Montážní páska přiloženo přiloženo přiloženo

Jaký je rozdíl mezi 2D a 3D dřevěnými mapami?

Všechny naše dřevěné mapy jsou technicky 3D mapy, což znamená, že jsou vyrobeny z několika dřevěných vrstev a mají "hloubku". Symbolem 2D označujeme mapy, u nichž je nejvyšší vrstva plochá a tloušťka je obvykle stejná v celé dekoraci. Jinak se tloušťka 3D map mění, takže z různých úhlů vypadají zcela odlišně (zejména za různých světelných podmínek).

Jak přesné jsou vaše mapy?

Naše dřevěné mapy jsou geograficky reprezentativní, ale stále slouží jen jako dekorace - nepoužívejte je tedy k navigaci :). Mapa světa používá Mercatorovu projekci. Některé naše mapy, které mají ostrovy (jako např. mapa světa), mají některé z těchto ostrovů mimo měřítko, což znamená, že jsou větší, než by měly být. Tyto ostrovy jsme raději zvětšili, aby při instalaci vynikly. Kdybychom je udělali v měřítku, často by to byly neidentifikovatelné drobné dřevěné skvrnky.

Které ostrovy jsou zahrnuty?

Všechny tři edice našich map obsahují set standardních 56 ostrovů uvedených na stránce produktu Mapa světa. Mapu si pak můžete rozšířit o další vzdálené, exotické a antarktické ostrovy. Nebo pro vás můžeme také vytvořit ostrovy na míru. Stačí se zeptat.

Jak je příslušenství zabaleno?

Pokud si k mapě objednáte další doplňky, vše bude úhledně zabaleno v jedné krabici :)

Jak vybrat správnou kombinaci barev mapy?

Pokud si přejete některou z našich dekorací skutečně sladit se svým interiérem, můžete si zde také objednat balíček vratných vzorků.

Vezměte prosím na vědomí, že barvy, které vidíte online, mohou ve skutečnosti vypadat trochu jinak. Mohou se lišit od fotografií na vašich monitorech a obrazovkách telefonů. Vezměte také na vědomí, že dřevo je přírodní materiál, takže každá nástěnná dekorace je jedinečná a bude mít mírně odlišnou strukturu, nedokonalosti a barvy. To je to, co na našich výrobcích ve skutečnosti milujeme!

Nabízíte jednobarevné mapy?

Ano, nabízíme. Všechny naše mapy a dekorace lze objednat v nejrůznějších vícebarevných nebo jednobarevných kombinacích.

Kdo a kde vyrábí vaše mapy?

Všechny naše dřevěné mapy a dekorace jsou hrdě ručně vyráběny společností 68travel v srdci Evropy - na Slovensku. Podívejte se na náš výrobní proces zde. Odtud jsou zasílány do celého světa.

Veškeré příslušenství lze však zakoupit i samostatně, takže si můžete vytvořit mapu na míru podle svých představ

Jaká barevná mořidla používáte pro design dřevěných map?

Používáme přírodní mořidla na dřevo. Přesnou kombinaci pečlivě vybíráme pro každý styl mapy (klasický, industriální atd.).

Mohu si vybrat barvy své 3D dřevěné mapy světa?

Ano, samozřejmě. Můžeme pro vás vytvořit mapu na míru. Klikněte zde a prohlédněte si všechny naše dostupné barvy. Dřevěné mapy Classic World se dodávají s těmito mořidly: ořech, borovice, dub, kaštan, třešeň a přírodní nemořené dřevo.

Jak o mapu pečovat?

Po instalaci mapy nemusíte dělat nic zvláštního. Doporučujeme pouze zkontrolovat pevnost připevnění ke stěně, pokud použijete lepicí pásku - některé díly se mohou pohnout, zdeformovat nebo mírně odlepit od stěny. Stěny také nejsou dokonalé, takže byste měli počítat i s tím. Zejména pokud je mapa instalována na frekventovaných místech. Návštěvníci a přátelé by také mohli některé dřevěné dílky odchlípnout :) Při instalaci mapy je potřeba myslet i na to, že dřevo není velkým kamarádem s vodou a vlhkostí, takže nejlepší je mít mapu v temperované místnosti.

Nabízíte záruku?

Samozřejmě. Na všechny naše mapy se vztahuje doživotní záruka. Dřevo je pevný a trvanlivý (a také recyklovatelný) materiál.

 

Instalace / demontáž

Jak složitá je instalace mapy? Mohu ji provést sám?

Instalace mapy světa trvá dohromady asi 2 hodiny. Mapu je jistě možné nainstalovat samostatně, i když je zábavnější dát dohromady přátele a rodinu.

Co je potřeba k instalaci mapy?

Budete potřebovat nůžky na nastřihání oboustranné lepicí pásky. K umístění rohových šablon můžete také použít vodováhu, maskovací (malířskou) pásku a metr. Pak také kávu nebo čaj, které vám pomohou s instalací celé mapy na zeď :) - někteří zákazníci poznamenali, že dávají přednost sklence nebo dvěma vína. Podívejte se také na naše informační video o postupu instalace.

Bude oboustranná páska fungovat na drsném povrchu?

Obecně platí, že páska funguje dobře na hladkých, nemastných površích. Funguje i na mírně nerovných stěnách (toleruje nerovnosti do zhruba 1 mm). To znamená, že bych nedoporučoval spoléhat se na tuto instalaci bez vyzkoušení na malém kousku. Nejtěžším kusem v dřevěné mapě světa je panel EuroAsie, proto je třeba jeho instalaci věnovat zvýšenou pozornost.

Doporučujeme, aby dva největší panely (Severní Amerika a Euro-Asie) byly na zeď připevněny pomocí háčků a hřebíků. Na zadní straně mají tyto dva panely výstupky (prohlubně). Menší díly pak lze připevnit pomocí oboustranné lepicí pásky (zejména u menších map, protože jsou lehčí). Pro správnou funkci však bude možná nutné místo pásky použít běžné stavební lepidlo (Mammut, Patex) - viz dodaný návod. Takto jsme to udělali u mnoha instalací - jedinou nevýhodou je, že je obtížnější mapu odstranit, i když z dlouhodobého hlediska je takováto instalace bezpečnější.

Mohu lepicí pásku použít na papírové tapety?

Rozhodně se ujistěte, že je tapeta pevně přilepená ke zdi a nemá hrubou strukturu. Dodávaná páska na papíru dobře drží, ale pokud se ji pokusíte odstranit, pravděpodobně ho poškodí. Zatímco větší panely (EuroAsie + Severní Amerika) lze instalovat pomocí hřebíků a háčků, ostatní menší kusy (jako Austrálie, Zelené země atd.) a ostrovy je třeba nějak připevnit ke zdi - a to se opravdu nejlépe dělá pomocí oboustranné pásky, kterou dodáváme v balení.

Je lepicí páska opakovaně použitelná?

Ne, jakmile pásku připevníte na zeď nebo na dřevo, a to ani na krátkou dobu, neměli byste ji znovu použít.

Mohu mapu zarámovat?

Zákazníci často instalují mapu například na plexisklo (lze zakoupit například v Hornbachu 200x100 cm) nebo na nějakou desku. Pak lze celou mapu snadno přemístit (zejména bez nutnosti odlepovat všechny menší ostrovy apod.).

Mohu odstranit oboustrannou pásku?

Nejlepším způsobem je nahřát pásku ze zadní strany dřevěných desek pomocí horkovzdušné pistole nebo fénu. Poté dřevěnou částí pomalu otáčejte, dokud se pěnová páska neoddělí. Neodtrhávejte díly od stěny, protože by se mohly zlomit nebo byste mohli poškodit omítku, či zlomit dřevěné části. Zbylou pěnovou pásku, která zůstala na stěně, pak můžete odstranit prstem nebo válečkem.

Jsou stopy po spáleninách a zápach normální?

Ano, jsou. Tyto stopy jsou výsledkem laserového gravírování. Jsou zřetelnější na zadní straně (na straně, na kterou po instalaci neuvidíte). Menší dřevěné doplňky a ostrůvky by měly být instalovány vypálenou stranou směrem ke stěně. Stopy po vypálení kolem hran a vyrytý text se na různých druzích dřeva projevují různě (speciálně dřevěné suky a rýhy). Domníváme se, že právě to dělá každou mapu jedinečnou.

Některé dřevěné mapy, zejména ty na míru, jsou hned za čerstva odeslány z naší výroby. Několik dní po otevření krabice tak můžete cítit "spáleninu" z laserového gravírování, což je zcela normální a bezpečné. Je to jen dočasné, takže stačí místnost jen pravidelně větrat.

 

Po zakoupení

Mohu vám zakoupený produkt vrátit, pokud mi nevyhovuje?

Ano, jakoukoli nástěnnou mapu nebo dekoraci můžete do 30 dnů od jejího obdržení z jakéhokoli důvodu vrátit. Nákupy v listopadu a prosinci lze vrátit i v lednu. Výrobek musí být zcela nepoužitý (bezpečně zabalený v originální krabici, všechny štítky stále připevněné, bez oboustranné lepicí pásky na zadní straně panelů, bez poškození apod.) V opačném případě budeme muset účtovat poplatek za uskladnění v závislosti na míře použití. Viz také naše zásady pro vracení zboží.

Jak mohu sledovat svou objednávku?

Jakmile vaši objednávku odešleme, obdržíte od nás e-mail. E-mail obsahuje odkaz na podrobnosti o vaší objednávce s odkazem na sledování. Případně se s námi spojte.

Chybí mi část mé objednávky nebo je poškozená

Kontaktujte nás prosím prostřednictvím e-mailu nebo whatsappu - naše kontaktní údaje. Případné problémy s vámi bude hned řešit :)

Jak rozšířit a přizpůsobit dřevěnou mapu?

Všechny naše dřevěné mapy lze rozšířit o mnoho různých doplňků. Pravidelně vytváříme nové panely s památkami, rámy nebo jiné malé či velké doplňky, díky kterým může být vaše nástěnná mapa ještě jedinečnější.

Můžeme pro vás vytvořit i zcela personalizované dřevěné mapy nebo dekorace.

Spolehlivá podpora

Rychlá podpora, záruční servis a snadné vrácení. Doživotní záruka na naše dřevěné výrobky.

4,8/5 průměrné hodnocení

Více než 6000 recenzí od zákazníků z celého světa. 98% zákazníků nás doporučuje.

Personalizované objednávky

68travel je originální výrobce, což znamená, že můžeme rychle vytvořit individuální objednávky podle vašich přání.

Žijeme pro dobrodružství

Ve společnosti 68travel rádi cestujeme a objevujeme. Snažíme se používat recyklované přírodní materiály a omezit používání plastů. 68travel po světě »

Hledat

COOKIES

68travel, s.r.o. žádá o váš souhlas s použitím vašich údajů pro účely personalizované reklamy a obsahu, měření reklamy a obsahu, statistiky cílových skupin a vývoje produktů, jakož i pro ukládání a/nebo přístup k informacím v zařízení.

Nastavení můžete upravit kliknutím na jednotlivé položky. Další informace o GDPR naleznete na této stránce.

Způsob použití vašich osobních údajů můžete změnit. Dodavatelé potřebují váš souhlas k následujícím úkonům: